A gyerekcipoabc.hu cookie-kat használ a kellemesebb felhasználói élmény érdekében. A Hozzájárulás megadásával Ön elfogadja a cookie-k használatát. Részletes leírást az Adatkezelési tájékoztatóban talál.
Kategóriák

Hogyan ápoljuk, tisztítsuk a bőr gyerekcipőket?

2014. 12. 05. 11:24:51 Halustyik Melinda
Hogyan ápoljuk, tisztítsuk a bőr gyerekcipőket?

A bőr gyermekcipők tisztítása nem ördöngös feladat. Eddig féltél a nubuk bőrtől és a velúr bőrtől? Most látni fogod, hogy azok tisztítása sem foghat ki rajtad.

A bőr gyerekcipő impregnálása: A köztudatban az impregnálás vízlepergetést jelent, azonban valójában sokkal többet tudnak az erre kifejlesztett szerek a nedvesség távol tartásán kívül. Ősszel az eső, sár és pocsolya, télen pedig a latyak, illetve a felsózott, felszórt utak teszik próbára cipőinket, és sajnos elég gyakran fordul elő, hogy a lábbelik felmondják a szolgálatot. Éppen ezért nem lehet eléggé hangsúlyozni a cipőimpregnálás fontosságát, ha el akarjuk kerülni, hogy lábbelink akár egy szezon alatt használhatatlanná váljon. A bőr, textília felszínén pajzsot képezve megakadályozzák a szennyeződések beszivárgását az anyag mélyébe, így a felületről könnyű eltávolítani még a makacs foltokat is. Az impregnált bőr szakítószilárdsága lényegesen megnő. A gyerekcipő ez által tartósabb, terhelhetőbb. Ha már impregnált a gyermekcipő, akkor a továbbiakban csak a tisztántartásra kell ügyelnünk.

Cipőkrémek használata:

Itt fontos kiemelnünk, hogy rengeteg helyen kapni ún. gyorsápoló tubust, aminek a legfőbb ismertető jele, hogy szivacsos a vége, "nyomni kell", továbbá szilikonos tartalmú. Habár egyszerű használni és hirtelen fényt ad cipőinknek, viszont hosszú távon (a szilikon tartalma miatt) károsítja cipőnket, kiszárítja a bőrt, ettől kirepedhet a bőr!!

  • Fedett bőr | "normál bőr"-re wax-os krémet ajánlunk
  • Velúr bőr: semmilyen cipőkrémet nem szabad használni! Használjuk a nubuk és velúrbőr renovátor, impregnáló spray-ket.
  • BÁRMILYEN BŐRRE TÖKÉLETES MEGOLDÁS: méhviaszos bőr balzsam, színtelen kivitelben

A cipőápolás menete fedett bőr esetén: 
-Száraztisztítás vagy folteltávolítás: Általában a száraztisztításról szoktunk megfeledkezni. Hagyjuk a sarat megszáradni, majd egy sárkefével könnyen eltávolíthatjuk a lerakódást.

- Ápolószer használata: Új gyerekcipő vásárlása után  használhatunk színtelen terméket, de a későbbiekben, ha a gyermekcipő már kezdi elveszíteni eredeti színét, használjuk a megfelelő színű ápolószert. Feltétlenül meg kell említeni, hogy a festékeken kívül a szerek csak színélénkítő hatásúak, így ha nem találunk ugyanolyan árnyalatú krémet, vagy sprayt, mint a gyermek cipője, nyugodtan alkalmazhatunk sötétebb tónusút is, az csak elmélyíti az eredeti színt, nem festi be. Kivételt képez a fekete, amely koncentráltabban tartalmaz festékanyagot, ezért szürke cipőre ne használjuk.

  

- polírozás, vagy borzolás: puha, száraz ruhával, polírkendővel, vagy polírkefével

Velúr-, nubuk bőr gyerekcipő tisztítása, ápolása

Ezek azon bőrtípusok, amiknek ápolásától, tisztán tartásától általában mindenki fél. Valóban talán az egyik legkényesebb bőr a velúr és a nubuk, azonban megfelelő ápolással hosszú ideig megőrizhető eredeti jellege. Legfontosabb az alapimpregnálás, amit a vásárlás után, rögtön az első viselés előtt célszerű elvégezni, hogy a gyermekcipő megkapja a megfelelő védelmet.

Későbbi tisztántartás, ápolás:
Várjuk meg, míg a sár, szennyeződés megszárad, majd a száraztisztításhoz használjunk gumikefét. A „Kombi kefével” felborzolhatjuk a kifényesedett nubukbőrt.

A folteltávolítást végezhetjük megfelelő radírral, amely enyhébb vagy makacsabb foltokhoz ideális. Vigyázzunk arra, hogy csak a felszínen keletkezett foltot dörzsöljük radírral. Nem megfelelő alap impregnálás esetén a folt átszivároghat, ilyen esetben nem tudjuk kiradírozni a foltot, a dörzsöléssel könnyen kilyukaszthatjuk a bőrt. Vegyi folttisztításhoz ajánljuk a habot, amely a pórusokból is képes eltávolítani a szennyeződéseket.

Ápoláshoz használjuk új, még tiszta színű gyerek cipő esetén a színtelen Velúr sprayt, kifakult régebbi gyerekcipő ápolásához a megfelelő színű ápolószert. Ezen anyagok nem festékek, csupán színélénkítő szerek. Árnyalatbeli különbségeknél ne féljünk akár a címke szerinti sötétebb színű szert használni.

Nem elegendő a gyerekcipők külső ápolása, hiszen a gyerekek lába igen izzadékony mely fokozódik túlfűtött helységekben, vagy intenzívebb mozgás esetén.Ha a cipő nedves belül, a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását megelőzendő, figyelnünk kell a talpbetétek gondozására is. 

Mindig szárítsuk ki a cipőket és talpbetéteket a szabad levegőn! Ne használjunk hajszárítót, vagy sugárzó hőt, mert az a bőr kiszáradásához, zsugorodásához vezet!

A megkeményedett bőrt cipőtágító spray-vel felpuhíthatva vissza nyerhető a cipő formája. Ez a spray a bőr rostjait puhítja. Befújjuk vele a cipőt, és száradásig kisámfázzuk. Ezzel tágítható a cipő akkor is, ha új és nem kényelmes valahol.

Tartalomhoz tartozó címkék: érdekesség